Provence. Pro milovníky Francie, pohody a výtečného jídla zní slovo z předchozí věty jako rajská hudba. Milovník jídla, který k Provence přičichl, tak ví svoje a ty ostatní velmi pravděpodobně přesvědčí výtečná kuchařka z produkce nakladatelství Slovart s jednoduchým názvem “Provence – škola provensálské kuchyně“.
Měsíc: Březen 2010
Dnes se podíváme hned na tři kuchařky ze stejné řady nakladatelství IKAR najednou. Jejich názvy – “Saláty”, “Těstoviny”, “Grilování” – mluví za vše. Otevřme tedy první z nich…
Kuchař: “Jak bys udělal listové těsto?” Kuchař-učedník: “Půjdu do krámu a koupím ho.” Kuchař: “Na to zapomeň, neexistují krámy. Jak bys udělal listové těsto?” Kuchař-učedník: “To si děláte srandu, ne?” Takto nějak probíhal rozhovor mezi -náctiletým adeptem na kuchaře a jeho učitelem, který jsem odposlechl. Jak se tedy listové těsto dělá?
Chystáte párty nebo očekáváte běžnou návštěvu? Každému z nás se v té chvíli honí hlavou myšlenky na to, co zajímavého a přitom chutného hostům nabídnout k zakousnutí. Právě pro takové chvíle se může hodit kuchařka s názvem “Brunch a bufet – snídaně, svačinky a malé obědy nejen pro hosty”. Pojďme do ní společně nahlédnout.
Tento recept se hodí pro chvíle, kdy potřebujete rychle vyrobit dezert například pro neohlášenou návštěvu. Nebo třeba pro děti, kterým může úsměv na tváři vyloudit výsledná “ušatá” podoba ;)
Čím dál více jsou v posledních letech oblíbené zejména u kancelářských krys anebo u řidičů z povolání či obchodních zástupců trávících mnoho času řízením automobilu takzvané termohrnky. Není však termohrnek jako termohrnek – existuje více druhů, a tak si pojďme ukázat, co všechno na našem trhu můžeme najít.
Domácí pekárny a domácí výroba chleba zažívá u nás obrovský boom. Neboli rozvoj hezky česky ;) Domácí pekárnu si člověk už nějak vybere, ale kde vzít recepty na dobrý domácí chléb? S řešením této otázky přichází kniha “Chléb z domácí pekárny“, kterou vydává nakladatelství IKAR.